אינסטלטור יצאת צדיק

כולנו בוודאי זוכרים את אפרים קישון שכתב עבור “הגשש החיוור” – “שההבדל בין שרברב למשיח הוא שהמשיח עוד עשוי לבוא…”

בימנו האמרה התחלפה ממשיח עוד עשוי לבוא ל- שרברב יצאת צדיק

שרברב ליום עוד אחד ממשחקי המחשב בו עלינו לחבר בין צינורות על מנת ליצור זרימת מים מנקודת ההתחלה עד נקודת הסוף. החוקים מאוד ברורים ולא ניתן לסובב כל צינור כמו שנרצה, יש צינורות צהובים ויש צינורות ירוקים ואף אדומים, עלינו לפעול במשחק זה על פי כללים קבועים מראש.

אבל בחיים כמו בחיים שירותי אינסטלציה הם לא משחק ורק אצלנו בנבחרת הצדיקים תמצאו אינסטלטור יצאת צדיק – בימנו תשתית וטיפול באינסטלציה חשובה לבריאות ולמניעת מחלות כמו בנושא התברואה (אספקת מי שתייה נקיים וניקוז הביוב כנדרש).

אז מה ההבדל בין שרברב לאינסטלטור או ל- שירותי אינסטלציה?

אינסטלציה – ובעברית שרברבות. זהו מושג המגיע מהשפה הגרמנית, ואיך לא, קיים עוד מהתקופה הרומית בו קיימת מערכת זרימת נוזלים מסודרת. הנוזלים יכולים להיות מכל סוג שהו ולמגוון שימושים (חימום, קירור, ביוב, מים, דלק, מערכות הסקה וטיהור מים).

אנו עדים לממצאים ארכיאולוגיים עוד מהתקופה העתיקה של יוון, רומי והודו על שירותי אינסטלציה ציבוריים לאספקת מי שתיה נקיים וניקוז הביוב. בתחילה נעשה שימוש באבן (אמות מים) לאספקת מים וסילוק הביוב ובהמשך אף נעשה שימוש בצינורות עופרת.

לאחר מלחמת העולם השנייה, התגלה כי צינורות העופרת היוו סכנת הרעלת עופרת ולכן החל השימוש בצנרת נחושת. עם התפתחות תחום השרברבות התפתחו חומרים אחרים לצנרת כמו פלדה, פלסטיק ו PVC ושיטות שונות לחיבור מהלחמה, הברגה ועד שיטת מהירה של SP.

שרברב – (אינסטלטור) זהו בעל המקצוע העוסק באינסטלציה, שרברבות, המתמחה במערכות מים וביוב. שרברבים עובדים הן כעצמאיים והן בחברות שרברבות. שירותי אינסטלציה הניתנים על ידי שרברב יצאת צדיק:

א.      התקנת צנרת מים וביוב אם לזה למערכות ביתיות ועד למערכות גדולות עבור מפעלים ואף עירוניות.

ב.      ביובית – משאית המאפשרת שאיבת ביוב ובמקרים קשים אף הכנסת מים בלחץ לניקוי מערכת הביוב.

ג.       סתימות – פתיחת סתימות במערכת הביתית והציבורית.

ד.      איתור נזילות באמצעות ציוד אלקטרוני במערכת המים והביוב.

ה.      דודי שמש – התקנה ותחזוקה.

ולבסוף למה צדיק? בעקבות התוכנית המצליחה “יצאת צדיק” ראינו כי יש בעלי מקצוע נוכלים ויש בעלי מקצוע צדיקים ואנחנו נמנים על בעלי המקצוע המקצועיים והאמינים.

Call Now Button
Share on facebook
שתפו