אינסטלטור בראש העין

ראש העין – “ראס אלעין” – אם בודקים את אזור מעיינות הירקון בו שוכנת כיום ראש העין, אנו עדים כי שירותי אינסטלטור בראש העין נדרשו עוד מהתקופה הפלאוליתית התחתונה – תקופה פרהיסטורית של לפני כ- 2,600,000 שנה. איך זה מסתדר? אז כבר בתקופה זו, על פי ממצאים ארכיאולוגיים, האדם הקדמון התיישב באזור זה בגלל מקורות המים – מערת קסם. ברחוב הגר”א בעיר ראש העין, הסלול במקביל לנחל רבה התגלה כפר מתקופה זו והוא הבסיס לעיר “ראס אלעין”.

ראש העין היסטוריה – תחילתה של ראש העין הוא בתקופה הפרהיסטורית וממשיך מן המאה השמונה עשרה לפני הספירה דרך כיבוש מלכי מצרים במאה החמש עשרה לפני הספירה שכולם סבבו סביב מקורות המים ותל אפק (מבצר שנבנה דרומית לראש העין), כפי שנכתב בספר שמואל א’, ד’ א’ – “ויצא ישראל לקראת פלשתים למלחמה, ויחנו על האבן העזר, ופלשתים חנו באפק“.

לאורך ימי הביניים, בתקופות שונות, נבנו ונהרסו מבצרים וכולם סביב מעיינות ראש העין שאחד מהם שרד עד ימנו – מבצר תל אפק (המבצר נבנה בתקופה הממלוכית בשנת 1571).

הבריטים סוללים מסילת רכבת ובונים תחנת רכבת בחלקה המערבי של העיר בתחילת המאה העשרים. כמו כן, מוקם בסיס בריטי גדול בתוך ראש העין (עד היום ישנם מספר שרידים למבנים אלו ואחד מהם משמש את בית מורשת יהדות תימן). תחנת הרכבת משמשת לא רק את הצבא הבריטי אלא גם דרך העברת פרי הדר למצרים ואנגליה.

ראש העין ממשיכה להתפתח כבסיס בריטי עד לתקופת מלחמת העצמאות. וברור, שרותי אינסטלציה בראש העין הם הכרחיים עם התפתחות זו ובעיקר לאור מבצע “ביאת המשיח” –  שיש המכנים אותו אף מבצע “כנפי נשרים” על השם שניתן למטוסים שהעלו כ-47 מיהודי תימן ועדן המתיישבים סביב המחנה הבריטי בראש העין. יישוב הקבע בראש העין מוקם בשנת 1951 ובשנת 1994 מוכרזת ראש העין כעיר.

פיתוח העיר ממשיך בשנות התשעים, נבנות שכונות חדשות ובכללן שתי שכונות צבאיות. שירותי אינסטלציה בראש העין נדרשים עקב צמיחת האוכלוסייה כאשר רק בין השנים 1983 עד שנת 2005 חל גידול של פי 3 לכ- 37 אלף תושבים. נכון לשנת 2019 יש כ- 62 אלף תושבים הנזקקים לשירותי אינסטלטור ראש העין מקומיים.

אינסטלטור ראש העין – אספקת שירות מקומי לפתיחת סתימות, תיקוני צנרת מים וביוב, איתור נזילות, שיפוץ חדרי אמבטיה, הגברת לחץ מים והתקנת כלים סניטריים.

Call Now Button
Share on facebook
שתפו